Bundesliga: A Hoffenheim és a Mainz maradt 100 százalékos

A német bajnokság a harmadik fordulóhoz érkezett. A kör rangadóján döntetlen született, két csapat 100 százalékos, a Schalke még mindig szenved.
A Bundesliga 3. fordulójában rendezték a Bayern München - Werder Bremen rangadót. A mérkőzésen nem született gól, de mindkét félnek megvoltak a lehetőségei. Az összecsapást a brémaiak kezdték jobban, de a második félidő második felében látszott, hogy mindkét csapat célja a 3 pont megszerzése.

Neuer hiába próbálta kiütni a labdát

Neuer nem tehetett az öngólról

A forduló nyitótalálkozója a Hoffenheim - Schalke csata volt. A hazaiak bő fél óra elteltével Vorsah révén szereztek vezetést. A vendégeknek is megvoltak a helyzetei, de ezeket nem tudták gólra váltani. A mérkőzés végén a Schalke kapusára szerencsétlenül pattant a labda egy szabadrúgást követően, így Neuer öngóljának köszönhetően a Schalke ismételten kikapott. A hazaiak pedig 100 százalékosak maradtak 3 fordulót követően.
A Dortmund megverte a Wolfsburg együttesét hazai pályán 2-0 arányban. A Hoffenheim mellett a Mainz is három győzelemmel büszkélkedhet a bajnokságban, miután ebben a körben a Bayernt verő Kaiserslauthernt verték 2-1-re.