Európa Liga: Csak a remény maradt a Győrnek

A Dinamo Zágráb túl kemény ellenfélnek bizonyult a Győri ETO számára az Európa Liga play-off szakaszában. A horvátok 2-0-ás előnnyel várják a visszavágót. Rukovina kétszer is mattolta a győri védelmet.
Tegnap 21 órakor az ETO Parkban fogadta a Győr a Dinamo Zágráb csapatát az Európa Liga rájátszásának odavágóján. Már a mérkőzés elején látszódott, hogy a vendégek bizony a három pontért jöttek. Jóval dinamikusabb akciókat építettek ki már az első percekben és labdabiztosak voltak Halihodzic játékosai. Szasa Stevanovicsnak már az 5. percben védeni valója volt. A nagy nyomást egészen a 20. percig bírtuk ki. Ekkor Rukavina kapta meg a labdát üresen és a kapussal szemben könyörtelen volt.

Joggal örülnek a Zágráb játékosai

A Dinamo Zágráb két gólos előnnyel várja a visszavágót

Sajnos a Győrnek ezután sem volt sok köze a játékhoz, amelynek aztán egy újabb gól lett az eredménye a 28. percben. Ismét Rukavina lőtte be a labdát, Djordjevic mellett. A szünet után a csereként beállt Ji Paraná végezhetett el szabadrúgást 17 méterről és ha egy kicsi szerencsénk van, akkor 2-1 az állás, de a bal kapufa kibabrált a Győrrel.

A félidő közepe felé Ceolin tört be a horvátok tizenhatosára, átemelte a kapus felett a labdát, de még a gólvonalról mentettek a védők. Ez után már nem sok babér termett nekünk, Rukavina, aki egymás után hagyta ki a ziccereket, akár mester ötöst is elérhetett volna, de a 78. percben lecserélték és ezzel szinte oda is lett a lendület, a mérkőzést pedig a Dinamo Zágráb nyerte meg 2-0-ra.