Európa Liga: GYŐZÖTT A DEBRECEN!

Ma este 7 órakor lépett pályára a DVSC TEVA csapata az Európa Liga utolsó selejtezőkörében. A Debrecen hazai pályán a Litex Lovechet fogadta, és nyert 2-0 arányban.
A DVSC-TEVA együttese ma este a bolgár Litex Lovechet fogadta hazai környezetben az Európa Liga rájátszásában. A tét az EL csoportkörébe való bejutás, így tehát a csapatok nem vehették félválról a mérkőzést.
A Debrecen az előzetes várakozásoknak megfelelően legyűrte hazai pályán az esélytelenebbnek vélt bolgár együttest. A mérkőzés első negyedórájában nem volt egyik csapatnak sem gólszerzési lehetősége, próbálták kiismerni egymás játékát.

Coulibaly szerzett vezetést

A Debrecen előnnyel utazik a Litexhez

Azonban az összecsapás 22. percében a magyar csapat egy szöglet utáni kavarodást követően Coulibaly révén vezetést szerzett. Úgy látszik a Loki gyakorolta a szöglet utáni szituációkat, ugyanis a második hazai gólt is sarokrúgás előzött meg. A jól beívelt labdát Laczkó fejelte be a Lovech hálójába a 33. percben. Az egész mérkőzésen inkább a Loki játéka dominált, a bolgár együttesnek egy-két villanása volt. Ráadásul a 68. percben a Litexből kiállították második sárga lapja miatt Bartot, így a vendégeknek még kevesebb sanszuk lett egy esetleges gól szerzésére.
Összességében a Debrecen megérdemelte a győzelmet, de még nem dőlhetünk hátra, hiszen a Lokira még vár egy kirándulás Bulgáriába, a Litex Lovech otthonába.