Sporthírek

Hatalmas pofont osztott ki a Chelsea a Sunderland csapatának

Fülöp Márton és a Sunderland megsemmisítő 7-2-es vereséget szenvedett a Chelsea otthonában. Anelka Drogba távollétében is tűndököl.
Nem sok jónak örülhetett Fülöp Márton és a Sunderland a Stamford Bridge-n. Carlo Ancelotti csapata ugyanis alaposan elpáholta vendégeit. A mérkőzés kilenc gólt hozott 7-2-es elosztásban.

Már a 8. percben vezetést szerzett a Chelsea Anelka révén. A francia támadó a Ballack-tól kapott nagyszerű kiugratást követően elfektette Fülöpöt és a kapuba passzolt. Szűk tíz perccel később aztán a kékek mégjobban bele húztak. Malouda hosszan vezette a labdát a vendégek térfelén és miután senki sem lépett ki rá a tizenhatos vonaláról ellőtte a labdát. Ashley Cole a 22. percben már 3-0-ra növelte a kékek előnyét, miután zseniális cselek után lágyan a kapuba emelt. A 34. percben Lampard is szerzett egy gólt, a balról beívelt labdára remekül érkezett az angol középpályás. így 4-0-val vonultak pihenőre a csapatok.

Anelka varázslatosan játszott

Carlo Ancelotti csapata nem ült rá az eredményre és ennek köszönhetően Ballack az 54. percben Joe Cole beadását fejelte a kapuba. Ezután jöhetett egy vendég gól is, a rutinos holland Zenden egy csel után ballal a hosszú sarkot lőtte ki (56.). Ezzel már 5-1 volt és még bő fél óra hátra volt a mérkőzésből. Természetesen ez az időszak sem múlt el gól nélkül. A 65. percben Anelka megszerezte maga második, csapata hatodik gólját.

Lampard nagyszerű karmestere volt a Chelsea-nek

Ezúttal Fülöp rosszul jött ki egy beadásra és pont a francia támadó elé ütötte a labdát. Anelka aztán gólpaszt is adott Lampardnak a 90. percben, amit az angol befejelt. A hosszabításban még egy Sunderland- gól is belefért. Darren Bent zárta a sort, így lett 7-2 a mérkőzés végeredménye.