Sporthírek

Kemény meccs előtt a Loki

Szerda este a Debrecen "hazai" pályán fogadja a Basel csapatát. Nagy erőpróba lesz ez a Loki számára, hiszen a svájci alakulat igen szívós és erős csapat.
Talán tavaly könnyebb dolga volt a Debrecennek, mint idén. A Bajnokok Ligája előző évi kiírásában a svéd Kalmar és a Levadia Tallin verhető ellenfélnek bizonyult, sikeresen is vette Herczeg András csapata a kihívást. A sors úgy hozta, hogy a mostani kiírás második selejtezőkörében a Loki ismét a Levadiával került össze és a látottak alapján bizony el kell mondjuk, hogy van még hová fejlődni, hiszen az idegenbeli 1-1 után hazai pályán mennie kellett a debreceni gárdának, hiszen a vendégek szerezték meg a vezetést, majd debreceni fordítás után egalizáltak (2-2).

Alexander Frei-el nem árt vigyázni

Alexander Frei híres pontos szabadrúgásairól

Szerencsére Szakály Péter még az 55. percben meglőtte a később győztes gólt jelentő találatot. A mostani harmadik selejtezőkörben a Baselt hozta a sorsolás a Loki útjába, amely svájci bajnokként most csatlakozott a Bajnokok Ligájához. Másik szempontból pedig előny a Basel számára, hogy már elkezdték a bajnokságot. Két fordulót rendeztek eddig Svájban, a Basel mindkettőt behúzta, így 6 ponttal eddig az egyetlen 100 százalékos csapat a svájci Szuper Ligában. Ráadásul a nagy rivális zürichet is legyőzte 3-2-re. Tehát lesz dolga a debreceni védőknek, annál is inkább, mert Alexander Frei felépült és termeli a gólokat.
A mérkőzést az Újpest stadionjában, a Szusza Ferenc-stadionban rendezik.