Sporthírek

Könnyed Chelsea győzelem az FA-kupában

A várakozásoknak megfelelően a címvédő Chelsea magabiztosan, irányítva a mérkőzést 2-0-ra győte le a Preston North End együttesét.
Az angol FA-kupa negyedik fordulójában a másodosztályban botladozó Preston North End a Chelsea csapatát fogadta. Darren Ferguson, Sir Alex Ferguson fia tehát meglehetősen kemény ellenfelet kapot a szombati játéknapra. Az erőviszonyoknak megfelelően a londoniak számítanak a meccs esélyesének. Ez annyira igaz, hogy az első félidő első negyedórájában Carlo Ancelotti együttese 66 százalékban birtoklta a labdát.

Lonergan mindent megtett, de hiába

A Preston jobbára védekezett, így a Chelsea ellenállás nélkül játszhatta saját játékát. A nagy nyomást a 37. percig bírta Ferguson csapata. Ekkor Anelka szerezte meg a Chelsea számára a vezető gólt. A hazaiak kinyíltak és a félpályán labdát vsztettek, amelynek következtében a francia csatár kiugrott a védők közül és laposan a kapuba lőtt.

A második félidőben sem vettek vissza az iramból a londoni kékek. Ennek következtében már a 48. percben 2-0 lett az eredmény. Malouda tekerte a labdát középre a jobb szögletzászlótól, ahogy már megszokott a Chelsea-nél, John Terry érkezett remekül, ám a fejese még elakadt egy védőben, a szabad labdára pedig Sturridge csapott le.

Sturridge önbizalomtól telve játszott

A 83. percben ismét Sturridge került helyzetbe, de összeakadt védőjével és a labda éppen a kapu mellé ment. Mivel veszíteni valója nem volt a Prestonnak, próbáltak támadásokat vezetni a második félidőben, de nem volt ezekben sok fantázia. Így a második Chelsea-gól után csak arra kellet odafigyelni a londoniaknak, hogy ne kapjanak gólt.

A Preston - Chelsea mérkőzéssel egy időben játszott egymással a Reading és a Burnley. A mérkőzés 1-0-ás hazai győzelemmel ért véget, Sigurdsson a 88. percben szerezte meg a vezetést a Reading számára.