Ligue 1: A nagycsapatok fordulója

A Ligue 1 harmadik fordulójában a legutóbbi három szezon bajnoka végre a várakozásoknak megfelelően szerepelt. A címvédő Marseille, a Lyon és a Bordeaux is győzött.
A tavalyi bajnok Olympic Marseille hazai pályán megszerezte első győzelmét a 2010-2011-es szezonban. Ez előző két fordulóban az újonc Caen és a Valenciennes által megvert marseille-i alakulat a Lorient csapatát fogadta és nyert 2-0 arányban. A gólokat Heinze és az előző fordulóban is eredményes Twaio szerezték.

A lilák szurkolótábora a mennyekben

A Toulouse szurkolói sem reméltek ilyen szezonkezdést

A Ligue 1 harmadik fordulójának rangadóját a Paris Saint-Germain játszotta a Bordeaux csapatával. A tavaly előtti idény bajnoka nem igazán úgy kezdte a szezon, ahogy azt várták volna, de most javítottak az eddigi teljesítményükön. A PSG otthonából tudták elhozni a három pontot. A vendégek Alou Diarra fejesével szereztek vezetést a 67. percben. Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, 10 perccel Guillaume Hoarau egyenlített. A mérkőzés legvégén mégis a vendég együttes örülhetett. Egy szögletet követően Mickaël Ciani fejelt győztes gólt. A rekordbajnok Lyon együttese is megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a Brest csapatát verték Makoun góljával.
Az újonc Caen együttese gólnélküli döntetlenre volt képes, a Győri ETO által az Európa Ligából kivert Montpellier otthonában. A bajnokságban eddig a Toulouse szerepel a legjobban. Három fellépésükből hármat nyertek, így 100 százalékos teljesítménnyel állnak a tabella élén.