NB1: Az Újpest elintézte a Fradit a derbin

A 207. Újpest - Ferencváros derbit a lila-fehér csapat nyerte nem is akármilyen különbséggel. 6-0-ára győzött a hazai csapat és így kiütötte a zöld-fehéreket.
A Ferencváros csapata tehát most sem tudta megverni immár 10 év után az Újpest gárdáját idegenben. A mérkőzés elején jól kezdett a vendég csapat, többet is birtokolták a labdát, helyzetig is eljutottak, de nem tudták azt értékesíteni.
A mérkőzés 28. percében azonban a hazai csapat szerzett vezetést Simon góljával. Pollák tökéletes beadását váltotta gólra a fiatal középpályás, aki életében először szerepelt Újpest-Fradi derbin. A gól megfogta a vendégeket, a lilák pedig átvették az irányítást. A 40. minutum kétségkívül fordulópont volt, Heinz-t állította ki a játékvezető miután talpaló mozdulatot tett Böőr felé. A szándékot Solymosi egy piros lappal díjazta, de az ítélet túlzó volt. A 43. perc újabb újpesti gólt hozott, Tisza volt a gólszerző.
A félidőben állt a játék, majd a második játékrész elején is az öltözőbe rendelte a csapatokat a játékvezető a füst miatt. Később folytathatódott a meccs. A második 45 percben teljesen utalta a mérkőzést a hazai együttes, az 56. percben Rajczi volt eredményes, 5 perccel később már 4-0 volt az eredményjelzőn Mitrovic kapufás gólja után. A 72. perc újabb Rajczi gólt hozott, a 6-0-át pedig Tisza állította be a hosszabbítás második percében.
A Fradi tehát nagyarányú vereséget szenvedett az Újpest vendégeként. A mérkőzésen a Ferencváros szurkolói 5-0 után már nem bírták tovább és szétszedték a szektorukat. A rendbontás miatt jó 10 percet állt a játék. A vége pedig 6-0 lett a liláknak.