Parádéztak a németek

Alaposan kiszolgálta a Nationalelf a hazai közönséget. Németország ugyanis 6-1-el küldte haza Azerbajdzsánt a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjének második mérkőzésén.
Ahogyan azt Joachim Löw csapatától mindenki elvárta Németországban, remekelt a csapat. A pénteki Belgiumban megszerzett 1-0 kell ő önbizalmat adott a Nationalelfnek, hogy Azerbajdzsánt hazai pályán lemossa. Heiko Westermann a 28. percben estében még a kapusba lőtte a labdát, de felpattanva egy pillanatnyi totojázás után a léc alá bombázott 5 méterről egy szöglet után. Hogy a vendégek mit csináltak az első félidő ráadásában, senki se tudja, de két gólt azonnal kaptak még a szünet előtt.

Klose ismét remekül játszott

Klose duplázott

De most leszögezhetjük, hogy a Klose, Podolski, Özil trió félelmetes fegyverzet. A második találatnál utóbbi kettő passzolgatta ki a vendégek védelmét, hogy aztán Podolski megszerezze a gólt. Néhány pillanattal később már a Köln csatára szolgálta ki Miroslav Klosét, aki a visszavonuláson gondolkodik. Teljesítménye alapján nagy hiba lenne. A második félidőből sem ment el sok idő, amikor Sami Khedira jobb oldali beadását a vendégek csapatkapitánya, Sadiqov szerencsétlenül a saját kapujába térdelte.

Sadiqov (14) öngólt vétett

Szomorkodhattak a vendégek

De négy perccel később (57') a semmiből jött egy szépítő találat, de ez után sem nagyon reménykedhettek az areziak. A mérkőzés hajrájában a fiatal Bayern-védő, Badstuber is megszerezte első válogatottbeli találatát fejjel egy szögletből. Az utolsó percben pedig az egész mérkőzésen remeklő Podolski szolgálta ki ismét Klosét, aki megszerezte csapata hatodik találatát. Ezzel Németország magabiztosan vezeti az A-csoportot a szintén 6 pontos Törökországgal.