Portugál csőd, feltámadtak a franciák

Második Európa-bajnoki selejtezőjén óriási kapusbakival 1-0-ra kikapott Portugália idegenben Norvégiától. A franciák Bosznia ellen támadtak fel és szerezték meg első győzelmüket (2-0).
Hogy mi történik ebben a pillanatban a portugál válogatottal, azt maga a szövetségi kapitány, Carlos Queiroz sem tudná megmondani. Az biztos, hogy Portugália romjaiban hever. Pénteken Ciprus ellen hazai pályán nagy meglepetésre a portugálok kínos 4-4-es döntetlenre voltak képesek, és az Európa-bajnokság selejtezőjének második fordulójában Norvégia szeélyében nehéz ellenfél várt rájuk.

Eduardót szerelte Carew

Eduardo hatalmasat hibázott

Ráadásul nekik igazán sosem megy skandináv ellenfelekkel szemben, különösen idegenben. A 21. percben egy haza adott labdára John Carew csapott le, Eduardo kapus pedig éppen az érkező támadóba rúgta a játékszert. A lepattanóra Erik Huseklepp érkezett a leggyorsabban és szabadon passzolhatott az üres kapuba. Portugália tele van meglepetéssel, de ha ez így megy tovább, ezdőváltás is lehet.

Benzema szerezte az első gólt

Akár a Főnix madár, feltámadt hamvaiból Franciaország. A szinte teljesen kicserélődött kerettel a selejtezőknek neki vágó kakasok Fehéroroszország elleni 1-0-ás vereségük után Boszniába utaztak, ahol szintén nem várt rájuk könnyű találkozó. De Laurent Blanc szövetségi kapitány megtalálta azt a csapatot, amely képes volt a diadalra. A 0-0-ás első félidő után Karim Benzema juttatta vezetéshez a vendégeket a 72. percben, majd hat perccel később a második válogatott fellépését játszó Mathieu Valbuena állította be a 2-0-ás végeredményt.