Portugália nem bírt Ciprussal

Portugália válogatottja gólgazdag mérkőzésen nem tudta otthon tartani a három pontot. Ciprussal 4-4-es döntetlent játszottak.
A 2012-es Európa-bajnoki selejtezőn Portugália nem tudott győzni a H-csoportban Ciprus ellen. A mérkőzésen Ciprus meglepően jól kezdett, és három perccel a start után már vezetett is idegenben, Efstathios Aloneftis góljával. Nem tartott azonban sokáig az örömük, mert 5 perccel később Hugo Almeida egalizált.

Aloneftis gólja megadta a meccs alaphangját

Aloneftis góljával még vezetett is Ciprus

Nem sokkal később a vendégek ismét gólt szereztek, Konstantinou révén. Raul Meireles hibájának köszönhetően vezetett tehát a ciprusi válogatott 2-1-re. A nyáron Liverpoolba igazoló Meireles később javítva hibáját, 29 méterről lőtt góljával egyenlített a mérkőzésen. Ekkor már Portugália került lélektani előnybe, és ez egy Danny gólban is megmutatkoztt.
De a vendégeket nem törte meg a portugálok vezető gólja. Az 57. percben Ioannis Okkas góljával 3-3 lett az állás. A gólesőnek még ekkor sem volt vége, a Portugál együttes ismét vezetéshez jutott Manuel Fernandez góljának köszönhetően. Már nem sok volt hátra a mérkőzésből, amikor megszületett Ciprus negyedik gólja is, ezt Andreas Avraam szerezte, így 4-4-es döntetlennel zárult a meccs.
Kedden a Portugál válogatott Norvégiába látogat.