Primera Division: Győzött a Real Madrid, kikapott a Barca

A királyi gárda a spanyol bajnokság második fordulójában győzelemmel hagyta el a pályát az Osasuna ellen. A címvédő Barcelona viszont óriási meglepetésre kikapott.
Papíron az újonc Hércules csapata nem kellett volna, hogy gondot okozzon a Primera Division bajnokának. A Barcelona azonban hazai pályán kapott ki a jóval esélytelenebbnek számító, de a nyáron rendkívül megerősödő Hérculestől. Az újonc csapat 2-0-ás győzelmet aratott.
A Barca botlását pedig kihasználta a Real Madrid. A galaktikusok is hazai környezetben léptek gyepre ebben a körben, és fogadták az Osasuna együttesét. Igaz csak egy góllal, de hozták a kötelezőt Jose Mourinho tanítványai.

Valdezt is a nyáron szerződtette a Hércules

Valdez duplájával nyertek a vendégek

A Zaragoza - Malaga meccsen összesen 8 gól született. A vendégek 5-3-ra verték a hazaiakat. Az első félidőt remekül végigjátszó Malaga bő fél óra után már 5-0-ára vezetett. A játékrész letelte után 5-1 volt az állás. A Zaragozának sikerült még két gólt szereznie a második félidőben, a végeredmény így 5-3 lett a vendégek javára.
A forduló rangadóján, a Sevilla - Deportívo meccsen azonban gólnélküli döntetlen született. Bár a hazaiak mindent megtettek a győzelemért, mégsem sikerült gólt szerezni, így meg kellett elégedniük az 1 ponttal.
A forduló zárómérkőzését ma este az Almería és a Real Sociedad között rendezik.