Német öröm, angol bánat

Németország megsemmisítő csapást mért Angliára és a 4-1-es győzelmükkel könnyedén masíroztak a legjobb nyolc közé.
Elképesztő mérkőzésen győzte le Németország Angliát. A mondhati örökrangadó a két csapat között a világbajnokság nyolcaddöntőjében. A Nationalelf gólszerzői között találhatjuk Miroslav Klose-t, Lukas Podolskit és Thomas Muellert is, aki két góllal ajándékozta meg csapatát. Az angolok oldalán Matthew Upson szerzett egy vigasz gólt. Klose és Podolski abszolút fölénybe helyezték a németeket a szorosan egymás után szerzett gólokkal a 20. illetve a 32. percben. De az angolok 8 perccel a félidő előtt szerezhettek volna még egy gólt, de a bíró, illetve a partjelző nyilván csukott szemmel nézte a mérkőzést és nem adta meg az egyébként abszolút szabályos találatot.

Lampard sem gondolta volna, hogy gólját semmissé teszik

A labda ugyanis legalább fél méterrel áthaladt Neuer kapujának vonalán mögött. Ezután az angol csapatnak már nem volt ereje tovább küzdeni, ami érthető, hiszen 2-2-nél egészen más a történet. Így viszont lett 3-1, azután 4-1. A háromszoros világbajnok német válogatott Argentinával fog találkoznia legjobb nyolc között. A délutáni nyertesek már 1938 óta folyamatosan bekerültek legalább a legjobb 8 közé. Anglia pedig veheti az irány haza és viheti magával az összetört becsületét, amelyet a szigetországi média valószínűleg tovább fog tördelni.