Eddig hibátlan a magyar férfi vízilabda válogatott

Parádés formában indította a világbajnokságot a magyar férfi vízilabda válogatott.

A magyar férfi vízilabda-válogatott hibátlan mérleggel zárta a csoportkört a fukuokai vizes világbajnokságon azzal, hogy 21-13 arányban legyőzték Argentínát az utolsó fordulóban. A magyar pólósok egyébként már korábban bebiztosították helyüket a negyeddöntőben, ahol az Egyesült Államok-Kanada mérkőzés győztesével fognak megmérkőzni.

Az argentin csapat csak a Dél-Amerikából kvalifikáló brazilok visszalépése miatt jutott be a világbajnokságra, a magyar csapat azonban már a negyeddöntőre készült, mivel már korábban továbbjutottunk.

Jól kezdtek a magyarok

A magyar csapat lendületesen kezdett és komoly előnyt szerzett már az első negyedben. A második negyedben kicsit visszaesett a védekezésünk, de az előnyt megtartották a magyarok. A harmadik negyedben is biztosan játszottak és újabb gólokat szereztek a fiúk, így már borítékolható volt a győzelem.

Az utolsó negyedben mindkét csapat fáradtnak látszott, de a magyarok továbbra is számos helyzetet hoztak létre. A mérkőzés végén a magyar válogatott 21-13 arányban győzött. Bár a kapott gólok száma igen magas volt, ám a korai kezdés miatt ez kissé megmagyarázható.

A szövetségi kapitány nem volt túl elégedett a sok kapott góllal, ám a lényeg a győzelem és a sérülésmentes játék volt.