Erős kezdést produkáltak a magyarok az idei olimpián

Magyarország a 2021-es tokiói olimpiai játékok első 5 napján 4 éremmel gazdagodott, amelynek köszönhetően az előkelő 11. helyen áll országunk az éremtáblázaton.

A 2021. július 23-án kezdődő tokiói olimpián Magyarország eddig 4 érmet szerzett. Magyarország 2 aranyéremmel, 1 ezüstéremmel és 1 bronzéremmel gazdagodott a torna első 5 napján, de további érmek várhatók még a következő napokban és hetekben.

A szombati napon jött az első magyar érem az idei világjátékokon. Sorozatban harmadik olimpiáján is bejutott a vívó döntőbe Szilágyi Áron, majd óriási fölénnyel, 15:7-es vívással győzte le olasz ellenfelét, így sorozatban harmadszor ünnepelhetett aranyérmet a magyar vívó. Eddig egyetlen vívó sem volt arra képes, hogy sorozatban háromszor aranyérmet nyerjen.

Vasárnap egy ezüstéremnek örülhettek a magyarok. Siklósi Gergely szintén egészen a döntőig menetelt párbajtőrvívásban, ám ott kikapott francia ellenfele ellen. A 23 éves magyar sportoló így is élete eddigi legjobb eredményét érte el az ezüstéremmel, így egyáltalán nem lehet elégedetlen.

Milák Kristfóf bődületes tempót diktálva lett aranyérmes

A következő éremig egészen a mai napig, július 28-ig kellett várni. A mai nap reggelén egyből 2 érmet is szerzett Magyarország. Kora hajnalban rendezték a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjét, ahol Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is indult. Milák Kristóf aranyérmet szerzett a döntőben, ahol óriási fölénnyel nyerte a futamot, megdöntve az olimpiai csúcsot. A döntőben Kenderesi Tamás negyedik lett, épphogy lemaradva a dobogóról.

Szintén a mai napon menetelt egészen az elődöntőig férfi kardcsapatunk, ahol sajnos kikaptunk az olaszok elleni elődöntöben. A magyar férfi kardcsapat ezután Németországgal találkozott a bronzmeccsen, ahol 45:40-re nyertünk, így megszerezték Magyarország első bronzérmét az idei olimpiai játékokon.

A tokiói olimpiai játékok augusztus 8-ig tartanak. Magyarország jelenleg a 11. helyen áll az összesített éremtáblázaton.

Képek forrása: Reuters