Sporthírek

Idegenben nyert a Juventus, Gera gólt szerzett az Európa Ligában

Csütörtök este rendezték az Európa Liga egyenes kieséses szakaszának első felvonását. A legjobb 32 között a Liverpool, a Juventus és a Fulham is nyert. A Roma a hajrában bukte el a meccset a Panathinaikos ellen idegenben.
A Liverpool megkezdte az Európa Ligában való szereplését. Hazai pályán fogadták a román bajnokcsapatot, az Unirea Urzicenit a legjobb harminckettő között. Rafa Benitez csapata egy tucatnyi lehetőséget szalasztottak el, de végül a fiatal francia, David N'Gog a 81. percben törte meg a gólcsendet. Rian Babel balról tekerte be életveszélyesen a románok kapuja elé a labdát. A hosszú oldalon érkezett a 19 esztendős tehetség, Daniel Pacheco, aki középre fejelte a labdát francia csapattársának, ő pedig a kapuba bólintott. A Liverpool annyi helyzetet dolgozott ki a mérkőzésen, hogy akár két győzelemre is elég lett volna. Steven Gerrard, a liverpooliak csapatkapitánya a mérkőzés után elmondta, hogy reméli, idegenben sokkal eredményesebben tudnak majd játszani.

Del Piero a védők között sarkazta el a labdát

Gera Zoltán és a Fulham hazai pályán legyőzte a címvédő Sahtar Donyeck csapatát. Ami nagy öröm számunkra, Gera a 3. percben előnyhöz juttatta csapatá. De a brazilok egész sorát felvonultató ukrán csapat a 32. percben Luiz Adriano góljával egalizált. Bobby Zamora a 63. percben egy hatalmas bombát eresztett meg, amely a felső sarokban landolt, így a Fulham 2-1-ről várhatja a visszavágót.

Gera szerezte a Fulham első gólját

Fontos győzelmet aratott a Juventus is. Az olaszok idegenben léptek pályára az Ajax otthonában. A Zaccheroni irányította gárda 2-1-re győzte le a holland csapaot. Szulejmani a 17. percben vezetéshez juttatta a hazaiakat, de Amauri kétszer is eredményes volt, ráadásul Del Piero is a pályán , aki mindkét gólban aktív szerepet vállalt. A 78. percben még egy kapufa is volt az Ajax részéről, de az eredmény maradt 2-1 a Juventus javára.