Lépéselőnyben a Porto

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján a Porto az Estádio Dragaoban fogadta az Arsenalt. Két gyors gól után Falcao találatának köszönhetően végül a portugálok várhatják előnnyel a visszavágót.
Porto - Arsenal: 2-1

Bekövetkezett az, amitől Arsene Wenger nagyon tartott. Az ágyúsok a portugál ellenfelük személyében egy szívós, szinte mindennek ellenáló csapat. A francia szakember rendelkezésére végül mégsem állhatott Eduardo, de Bendtner a pályán volt, de kevésnek bizonyult. Visszatért a védelem tengelyébe a veterán angol védő, Sol Campbell. Még a mérkőzés elején tudatni akarta a Porto, hogy ők bizony győzni akarnak. Így néhány perccel a kezdősípszó után Hulk előtt adódott lehetőség, de a labda éppen elkerülte az Arsenal kapuját. A 11. percben vezetéshez is jutott a portugál együttes. Varela a szélen bolondította meg Gael Clichy-t, majd betekerte a labdát, ám az tól mélyre sikerült. De éppen elég volt ahhoz, hogy a kifelé mozdulo Fabianski már csak bevédeni tudta.

Az Arsenal védői tehetetlenek voltak

Összességében elmondhatjuk, hogy egy kapushiba eredménye a portugál találat. Hét perccel később az ágúsok már harmadik szögletükhöz készülődtek. Fabregas tekerte balról a labdát, amely középen megcsúszott, Rosicky visszafejelését Sol Campbell bólintotta a hálóba, 1-1. A 21. percben pedig már maga Rosicky került helyzetbe. A 37. percben ismét Fabregas állt a labda mőgé, szabadrúgására Bentdner érkezett és csúsztatott a kaupra. Bizony, ha Helton nem nyújtózkodik, a labda behullott volna a kapuba. A félidőben még volt egy kis kakaskodás is lefelé menet a pályáról, Fabregas sérelmezte, amiért Ruben hátulról odapakolt neki. Alig pár perc telt el a második játékrészből, amikor Pereira a jobb oldalról befelé törő cseh Rosicky-t a bűntetőterületen belül buktatta. De a játékvezető nem adta meg a tizenegyest. Az 51. percben következett a mérkőzés fordulópontja. Egy ártatlannak tűnő labdát kísért haza a veterán Campbell.

Sol Campbell amatőr hibát követett el

Miközben Fabianski kifelé jövet felkapta a labdát, a védő még éppen ugyan, de hozzáért a labdához, egy kicsit terelve azt, amelyet a bíró hazaadásnak minősített. A legközelebbi arra járó Porto játékos elkérte a labdát a játékvezetőtől, aki odaadta, egy gyors passz érkezett Falcao, aki a hálóba gurított. Az Arsenal pedig teljesen mattolva. Miután a portugálok nem kértek sípszót, így gyorsan el lehetett végezni a szabadrúgást, úgy hogy a lengyel kapus még sehol, a védők pedig ballagnak visszafelé. Wenger pedig veszekedhetett a bíróval, ő nem változtatta meg döntését. Ez az eset alaposan megfogta az ágyúsokat és komoly hezetet már nem is tudtak kialakítani. Így a Porto egy különös mérkőzésen 2-1-es előnnyel várja a visszavágót.