Parádézott a Wfl és a Werder, az Everton csúnyán leszerepelt

A Werder Bremen és a Wolfsburg is csatlakozott a Hamburghoz a legjobb 16 közé. Az Everon 2-1-es előnyből 3-0-ra kikapott a Sporting otthonában, míg a Juventusnak egy 0-0-ás döntetlen is elég volt a legjobb 16 közé kerüléshez az Európa Ligában. A Valencia csak hosszabítás után tudta kiharcolni a továbbjutást
A Bajnokok Ligája csoportköréből kipottyanó Juventusnak elég volt egy hazai 0-0-ás döntetlen is a továbbjutáshoz az Ajax ellen, mivel az odavágót 2-1-re megnyerték a zebrák. A Werder Bremen és a Wfl Wolfsburg személyében háromra egészült ki a német csapatok létszáma a nyolcaddöntőben. A Hamburg 3-2-es vereséget szenvedett a PSV otthonában, de idegenben lőtt több góllal továbbjutott. Ennél jóval könnyebben lépet tovább a másik két német gárda. A farkasok és a brémaiak mintha egymás eredményét másolták volna le, hiszen mindkét csapat 4-1-re megnyerte hazai pályán a visszavágóját.

Miguel Veloso szerezte a Sporting első gólját

Így a Wfl 6-4-es összesítéssel kerekedett felül a Villarreal csapatán, míg a Bremen 4-2-vel ejtette ki a holland Twente együttesét. Érdemes megjegyezni a Villarrealnál, hogy a sárga tengeralattjárók öt nap alatt tíz gólt kaptak idegenben (vasárnap hatot a Real Madridtól). Az Eveton viszonylag kedvező helyzetből várta a visszavágót, hiszen a szezon során múlt héten harmadszor találkozott portugál ellenféllel az Európa Liga küzdelmeiben és nyertek is 2-1-re. De a visszavágó Lisszabonban gyalázatosra sikerült.

Pablo Hernandez juttatta tovább a Valenciat

A Sporting három gólt vágott a liverpooli kékeknek és így 4-2-es összesítéssel ők jutottak tovább. A Rubin Kazany már az első mérkőzésen megalapozta továbbjutását az izraeli Hapoel Tel Aviv ellen (3-0), így a visszavágón elég volt egy sima 0-0-ás iksz is. A Valencia viszont alaposan megszenvedett a Brugge csapatával. Idegenben ugyanis 1-0-ás vereséget szenvedtek, ezért hazai pályán kellett bizonyítani. A rendes játékidőben egyedül a spanyolok támadója, Mata volt képes betalálni, így összesített 1-1-es állás után következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ahol Pedro Fenrandez volt a Valencia megmentője. A fiatal Fernandez kétszer is bevette a belgák kapuját a hosszabítás két félideje alatt, így a Valencia végül 3-1-es összesítéssel jutott a legjobb 16 közé.