4-1-es Chelsea továbbjutás az FA-kupa nyolcaddöntőjében

Az FA-kupa nyolcaddöntőjében a Chelsea Didier Drogba góljával, két gólpasszával és a csereként beállt Salomon Kalou fejesével 4-1-el küldte haza a Cardiff City-t.
A vendég Cardiff a Championship negyedik helyén áll és egyértelműen a feljutást célozták meg, amely anyagilag is óriási segítséget nyújtana a walesi klubnak. A Chelsea vezetis a Premier League tabelláját, ám éppen a hét közi fordulóban szakadt meg tizenkét meccses veretlenségi sorozata a Goodison Parkban, ahol az Everton 2-1-re legyőzte Carlo Ancelotti csapatát. Magyar szempontból nézve, Gyepes Gábor Anthony Gerrard párjaként kezdett a védelem közepént. A 2. perc végén Didier Drogba rögtön beköszönt a Cardiff kapujába.

Drogba: két gólpassz és egy gól

A vendégek egy hibás lesreállítása után tudott kilépni az elefántcsontparti támadó, aki Marshall kapussal szemben nem hibázott. A 11. percben egyenlítési lehetőség a Cardiff előtt, egy félpályás szabadrúgás után Gerrard bólintott, Hilário védett. 33. percben a semmiből egyenlített a Cardiff. Burke átkeveredett a bal oldalra, ahonnan az Alex mellől ellépő Chopra fejére tette a labdát, ő pedig Hilário kapujába bólintott. A félidő vége előtt még Sturridgenek volt egy jó lövése, a fiatal Chelsea-játékos gondolt egyet és 25-28 méterről kapura tűzte a labdát, nem sokat tévedett. Így a szünetben az eredmény 1-1.

Chopra a Cardiff egyetlen góljának szerzője

A félidőben Carlo Ancelotti Salomon Kalout küldte pályára Joe Cole helyett. Az 51. pecben pedig megint átvette a vezetést a londoni csapat. Drogba gólja után gólpasszal operált. Félpályáról indította Ballackot, aki egy az egyben Marshall ellen győzött. Érdekes, hogy mindkét Chelsea-gól ugyanolyan szituációból született. A Cardiff védői most is rosszul léptek ki, így léphetett meg a német középpályás. Innentől kezdve a Chelsea lassan kezdte bemorzsolni ellenfelét.

A fiatal Sturridge ismét betalált az FA-kupában

A 69. percben Drogba három védő között nagy nehezen tovább kotorta a  labdát Sturridge elé, aki Marshall lábai között a kapuba passzolt. 3-1, Drogba pedig egy gól mellett két gólpasszt jegyez. A 85. percben végül a csereként beállt Salomon Kalou is betalált fejjel Paulo Ferreira beadását követően. Összeségében megérdemelt hazai győzelem született.