Közeledik a Schalke a hibázó Bayern Münchenre

Hétvégén a Bundesliga 25. fordulójában a három éllovas közül a Bayer Leverkusen és a Bayern München is pontokat veszített, míg a Schalke idegenben 4-1-es győzelmet aratott. A Hertha szinte reménytelen helyzetben.
Megtört a Bayern München lendülete a bajnokságban. A zsinórban tizenhárom győzelmi sorozatot felállító bajorok az utóbbi három mérkőzésükből kettőt döntetlenre adtak. Legutóbb a Köhl otthonában, ahol Luis van Gaal hátrányból kellett egyenlítsen. Lukas Podolski korábbi csapata, a Bayern ellen már a hetedik percben kapufát lőtt. Szűk nyegyedóra lteltével a müncheniek is jelezték, hogy a pályán vannak, a csapat holland középpályása Marc van Bommel boba erejű szabadrúgását kellett hárítania Mondragonnak.

Van Gaal biztatta csapatát, a Bayern Münchent

A 32. percben "Poldi herceg" állt a labda mögött, a szabadrúgást nem találta el a legjobban, de Butt szerencsétlen hárítási próbálkozása után a labda a kapuban kötött ki. A mérkőzésen teljesen partiban volt a Köln a Bayernnel, de az 58. percben Bastian Schweinsteiger kiegyenlített Thomas Müller beadásából. Szerencséje is volt a hazaiaknak, mivel az egyenlítő találat szerzője pár perccel később még a keresztlécet is eltalálta. A 85. percben egy rossz szabadrúgás után Ribéry is eltalálta a kapufát. Így egy jó nagy adag kölni szerencsével a mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult.

Rakitic készülődött szöglethez az első Schalke-találat előtt

A szintén bajnokesélyes Bayer Leverkusen 3-2-es vereséget szenvedett el a kiesés ellen harcoló Nürnberg otthonában. Choupo-Moting a 42. percben kinyitotta a nürnbergi gólcsapot. Egy csellel két leverkuseni védőt is becsapott atizenhatoson belül és a rövid sarokba passzolt. Még a félidő vége előtt mégegyszer mattolták a gyógyszergyári védelmet. Ismét Moting volt eredményes, aki valamilyen okból kifolyólag teljesen üresen maradt középen. Az 55. percben megszületett a harmadik hazai találat is. Tavares a szögletből bejövő labdát borzalmasan találta el, de így lett igazán veszélyes. A folytatásban Kiesling és Patrick Helmes tíz perc alatt 3-2-re hozták fel az eredményt két szép akció befejezése után, de egalizálni már nem tudtak.
A Schalke viszont magabiztosan nyert idegenben az Eintracht Frankfurt ellen. Rakitic készülődött sarokrúgáshoz, amelyet végül Rafinhaval közösen kicsiben megoldott. A brazil középre tekert Joel Matip pedig a kapuba bólintott. Három perccel később Schmitz készülődött jobbról szabadrúgáshoz a Frankfurt térfelén. Veszélyes szög volt, a labda Höwedes fejére szállt, ő pedig csúsztatott, 0-2. Ezek alapján úgy tűnt, hogy a hazai védők nem tudtak mit kezdeni az ilyen befelé tekeredő labdákkal. A második félidő elején kicsit kihagyott a gelsenkircheni védelem, amelyet a hazaiak gyorsan ki is használtak. Meier felé jobbról érkezett a labda, amely felpörgött egy védő lábán, de a középpályás nem hezitált, egyből lőtt. Ez a találat megadta a lendületet a hazai csapatnak, de a mérkőzés vége felé a 80. percben egy kontratámadás után Rakitic került helyzetbe Kevin Kurányi kiugratását követően, aki magabiztosan a kapuba passzolt.

Félix Magath (balra) és a Schalke már a második helyen áll

A 89. percben az előző gólt elő készítő Kurányi maga is betalált, miután kilépett a védelemből, eltolta a kapus mellett a labdát és éles szögből a kapuba passzolt. A találat egyetlen szépséghibája, hogy Kurányi az indítás pillanatában lesen állt, amit a partjelző nem vett észre. Összességében a Schalke 4-1-re győzött és már a második a tabellán két ponttal lemaradva a Bayern München mögött.
A Dortmund sima 3-0-ás győzelmet aratott a Mönchengladbach ellen hazai pályán, míg az Európa Ligában menetelő Wolfsburg 4-1-re nyert a Bochum ellen otthon. A Hamburg egy sovány góllal jobb volt a Herthanál, amely teljesen utolsó a Bundesliga tabelláján és hat pontra van a biztonságot jelentő 15. helyezett Nürnbergtől.