Sporthírek

21 szamuráj könyvbemutató

21 szamuráj könyvbemutató
 

Egy könyv a harcművészeknek és a küzdősport-rajongóknak

 A könyv címe:

21 szamuráj

Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel

Szerzők:

Dr. Gubacsi Attila szociológus, Barta Balázs újságíró

Kiadó:

Axel Média; oldalszám: 328; ár: 3960 forint

Terjesztés:

Minden nagyobb könyvesboltban és a www.21szamuraj.hu weboldalon.

 

 

21_szamuraj_cimlap_90_2009052593102_560.jpg

21 Szamuráj címlap

 

Rövid rezümé

Misztikus és hétköznapi történetek, tanítások és bölcseletek, tapasztalatok és kapaszkodók, megragadó portrék és sokszor megfoghatatlan szellemi tradíciók – a „21 szamuráj” című könyvben Magyarország vezető harcművészei és stílusvezetői saját élettörténetük alapján gondolják újra a harcművészetek legfontosabb értékeit. Lebilincselően sokrétű és izgalmas beszélgetésekben rakják elénk gondolataikat, hogy az Olvasó is lássa: a sok ezer éves tudás milyen utakon érkezett meg hozzánk, a tányérok mellé hogyan került villa helyett pálcika, mit adott és mit adhat azoknak, akik értelmet és boldogságot keresnek saját életükben.

Háttér 

A www.budomagazin.hu, a Magyar Harci Művészetek Össz-Szövetségének hivatalos internetes lapja egy kivételes ajándékkal lepte meg a magyar harcművész-társadalmat. A „21 szamuráj” című könyvben az internetes portál munkatársai Magyarország vezető harcművészeivel beszélgetnek a budóról, a harcosok útjáról. 

A budo - vagy kissé egyszerűsítve, de mégis megtartva tartalmát -, a „harci szellem“ nélkül a harcos sohasem lehet harcos, csak ilyen-olyan mozgásformákat gyakorló tréningező. Akik azonban értik a budo lényegét, azok a mozgás mögött megtalálják a mindennapokra vetített mély igazságtartalmakat és azokat az elemeket, amelyek birtokában az élet összes területén szabadon és hittel tudnak kalandozni. 

A harci szellemnek ezernyi arca van, ezernyi olyan tézise és jellemzője, amelyet mindenki máshogy él meg. A könyv ezt szeretné illusztrálni. A remek potrékkal „színesített” oldalakon a különböző küzdelmi rendszerek kiváló magyar ismerői mondják el: ők hogyan használják fel a budo szellemét a mindennapokban, hogy saját választott harcművészetükből mit lehet nyerni, a tudással, a sajátos filozófiával, a mozgás művészetével hogyan juthat el a gyakorló egy nyugalmasabb és számára élhetőbb világba.

Történetek és tanítások. Egy dokumentumfilm igényességével fellépő, szórakoztató és tanulságos interjúkötet ez, amelyben a szerzők a harcművészeknek, a küzdősport-rajongóknak és a laikus érdeklődőknek olyan példaképeket vonultatnak fel, akikre az egész ország büszke lehet. 

A kötetben megszólaló harcművészek 

AIKIDO - VÁRSZEGI RUDOLF

BARANTA - VUKICS FERENC

BIRKÓZÁS - POLYÁK IMRE

BIRKÓZÁS, KICK-BOX, MMA - NÖVÉNYI NORBERT

GOJU-RYU KARATE - REBICEK GERD

JUDO - DR. GALLA FERENC

JU JITSU - KELEMEN ISTVÁN

KENDO - VADADI KORNÉL, VADADI ZSOLT

KENJUTSU - SUZUKI KIMIYOSHI

KICK-BOX - ZRÍNYI MIKLÓS

KUNG FU – DR. BÁNHEGYI LÁSZLÓ

KYOKUSHIN KARATE - ADÁMY ISTVÁN

KYOKUSHIN KARATE - FURKÓ KÁLMÁN

LOVASÍJÁSZAT - KASSAI LAJOS

ÖKÖLVÍVÁS - SZÁNTÓ IMRE

TAEKWONDO - PATAKFALVY MIKLÓS

SHAOLIN KUNG FU - DR. ROBERT LYONS

SHITO-RYU KARATE - KURDI GÁBOR

SHITO-RYU, KYUSHO JITSU, - SZÉNÁSI ZSOLT

WADO-RYU KARATE - BISZTRONY CSABA

ZEN BU KAN KEMPO - HARNOS IMRE

 

meghivovip_630_2009052593659_751.jpg

 

A szerzőkről

Dr. Gubacsi Attila, szociológus

1968. június 20-án született Kecskeméten. Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen egyszerre tanul szociológiát és végzi a bölcsészkar médiaszakát. Majd a pécsi Jannus Pannonius Tudományegyetemen jogot és politológiát hallgat. Szociológiai munkájában vizsgálta a falu és szórványtelepülések, tanyák esélyeit. Később a médiumok rendszerváltás utáni újra-strukturálódását kutatja és foglalja össze részeredményeit már summa cum laude végzett szociológusként. Közel egy évtizede kíséri figyelemmel és elemzi a magyarországi internettársadalom kialakulását. Tagja a Magyar Szociológia Társaságnak. Gyermekkora óta megszállott sportoló. Szerelmese a harcművészeteknek, a japán kultúrának, nyelvnek és az extrém sportoknak. Kyokushin karatékaként mindennap edz, többször járt Japánban. Feketeöves karatéka, edző. Számos expedíció tengeri mentőbúvára. Három gyermek, két lány, Gréta, Zoé és egy fiú, Soma édesapja.

Barta Balázs, újságíró

Jászberényben született 1977 május 18-án. A szegedi József Attila Tudományegyetem szociológia és médiaszakán végez; elektronikus sajtó és Public Relations specializációs képzésben vesz részt. Az egyetem elvégzése után hazai és külföldi kereskedelmi televíziók munkatársa, riportere és szerkesztője. Később az index.hu belső munkatársa, több havilap és hetilap külsős újságírója. Internetes újságírói pályafutását az Axel Média munkatársaként folytatja, ahol az extrem.hu és a budomagazin.hu portálok főszerkesztője lesz. Közben PR-filmek készítésével és egyéb kommunikációs projektek kreatív és produkciós vezetőjeként dolgozik. Kamaszkora óta sportol, de kizárólag olyan sportágakban méretteti meg magát, amelyekben a labda játssza a főszerepet. A harcművészetek iránti érdeklődése a laikus ember érdeklődése. Munkájában a formagyakorlatot jelenleg az írás jelenti, a hétköznapokban pedig pici lányának, Zsófinak nevelésében találja meg a harcosok útjának legfontosabb állomásait.

További információk:

Barta Balázs - 06 309 150 224

bartabal@gmail.com

www.21szamuraj.hu , www.budomagazin.hu

Szólj hozzá a fórumban! - MCOnet Fight-Küdősport fórum - Fight.hu fórum