Bajnokok Ligája: Az Auxerre kiverte a Zenitet

Az Auxerre csapata 1-0-ás hátrányból felállva hazai pályán 2-0-ra verte az orosz Zenit-et. Luciano Spaletti együttese, így némi meglepetésre kiesett a Bajnokok Ligájából és az Európa Ligában folytatja.
Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés eleje. Az első komolyabb helyzet az odavágón gólt szerző Kerzsakov előtt adódott, de egyenes Sorin kezébe rúgta a labdát. Majd 1 percre a Zenit helyzete után az Auxerre csapata, Hengbart révén megszerezte a vezetést, egalizálva ezzel összesítésben az eredményt. Ezután az orosz csapat próbálta megszerezni az egyenlítő gólt, de csak helyzetekig jutott a Spalletti-csapat.

Hengbart góljával szerzett vezetést az Auxerre

Hengbart csodás fejesgólt szerzett

A félidőben egyik csapat sem cserélt. A mérkőzés 53. percében vált az orosz együttes számára nehezebbé a továbbjutás, hiszen a hazaiak Jelen góljával megduplázták az előnyt, így összesítésben már a francia alakulat állt továbbjutásra. A vendégek ezután megpróbáltak váltani, és mindent egylapra feltéve támadni. A mérkőzés a 65. percben vált kilátástalanná a Zenit számára. Oliech indult meg egy az egyben Malafeev kapujára, a kapus pedig csak piros lapot érő szabálytalanság árán tudta megakadályozni. A visszavágó végére teljesen szétesett a Zenit gárdája, ugyanis Hubocan is a kiállítás sorsára jutott. Az oroszoknak a meccs végén még így is volt esélyük a 2-1-re, de Bruno Alves szabadrúgását Sorin védte.
Így végül hazai pályán az Auxerre 2-0 arányban győzött a Zenit ellen, és 2-1-es összesítéssel jutott a BL-be.