Folytatódott a sorozat

Újabb győzelmet zsebelhet be magának a Marso-Isobau NYKK. A Nagykőrös csapatát vendéglátó nyíregyházi gárda 103-74-re nyerte meg a mérkőzést.
A hazaiak már a kezdetektől magukhoz ragadták a vezetést, és úgy tűnt, nem is lehet azt kivenni a kezükből - bár voltak kétséges pillanatok. Ugyanis arra számított a csapat, hogy a szolnoki játékosok is felvonulnak a Nagykőrös keretében, és ez megnehezítette a dolgot.

Horváth Imre edző egyik legjobb ötösét állította ki feldobáshoz: Krivacsevics, Siska, Jávorszki, Jovanonics és Herczku kezdhette a hazaiak részéről a mérkőzést. Az első négy perc alatt sikerült máris meglepni a vendégeket, Jovanovics, Krivacsevics és Jávorszki révén 10 pontot szereztünk, míg az ellenfél csak kettőre volt képes. Gördülékenyen dolgozott a gépezet, Jávorszki és Herczku tripláival, a többiek pedig közeliekkel járultak a pontgyártáshoz, mellyel a negyed utolsó percében 17 pontos különbségre tettek szert. Ez a 17 pont gyorsan leapadt, ráadásul a negyed végét jelző sípszókor a vendégek elhajított triplája is betalált. (27-16).
A második negyedben is folytatódott a pontok szerzése. Az első két-három percben azonos arányban dobták a ziccereket a csapatok, majd Siska és Jávorszki triplájával újra növelni sikerült pontjaink számát. Horváth Imre a megnyugtató különbség hatására úgy döntött, Boczkót és Kollárt hozza fel Jávorszki és Jovanovics helyett, majd Krivacsevics helyett Jánossi is pályára léphetett. Az újonnan feljött játékosok is megszerezték első pontjaikat. Néhány eladott labdát azonban értékesíteni tudott a Nagykőrös, így a második félidő kezdete előtt maradt a 11 pontos különbség. (49-38).
A harmadik játékrészt újra az eredetileg kezdő ötös lépett a pályára. Jovanovics és Krivi továbbra is szórták a pontokat, Siskának viszont nem volt szerencséje: a játékvezetők három percen belül három személyi hibát osztottak ki neki. Nem csak ő kerül ebbe a "kiváltságos" helyzetbe, hiszen az egész csapatot faultokkal sújtották, számos ezek közül nem volt megérdemelt. Érdekes módon a hazaiak 8-at, míg a vendégek csak hármat gyűjtöttek be a harmadik negyed alatt. A fiúkat azonban ez sem keserítette el - annál inkább a közönséget -, továbbra is gyűjtötték pontjaikat: egyre több hármast sikerült a kosárba juttatni Jovanovics és Herczku révén. Az utolsó játékrészt így 16 pontos különbséggel vártuk. (74-58).
A végső 10 percben nagyon felpörgött a vendéglátó csapat: az első öt percben egy 16 pontos sorozatot vittek véghez, míg az ellenfél csak négyet tudott szerezni. Úgy nézett ki, hogy mind a védekezésük, mind a támadójátékuk összeomlott, ráadásul a játékvezetők ítéletei most a másik oldalon csaptak le. Hiába kezdte feltornázni magát az ellenfél csapata, és szép zsákolásokat is láthattunk részéről, a mieink szinte szárnyaltak, főképp a bosnyák Jovanovics. Herczku kipontozódása sem okozott gondot a hazaiaknak, ugyanis helyébe lépett a fiatal Adorján, aki nemcsak a 100. pontot értékesítette, hanem látványos megoldásokkal örvendeztette meg a közönséget, ráadásul a csapat utolsó öt pontja is az ő nevéhez fűződik, melyekkel beállt a 103-74-es végeredmény.

Egy nagyon jó meccset láthattunk kisebb hibákkal ugyan, de mindenképpen közönségszórakoztató összecsapásnak lehettünk szemtanúi.