Furcsa párbaj

Nyírség-Spartacus - Demecser : 2-2 A végig mezőfölényben játszó nyíregyházi csapatnak bizony nehezére esett feltörni az igen-igen szervezetten védekező demecseri együttes védelmét.
A hazaiak már az igazi rangadónak számító küzdelem elején rá kellett döbbenniük arra, hogy egy masszív, jól felépített csapattal kerültek szembe. Ám a mieink nemijednek meg saját árnyékuktól, s annak rendje-módja szerint már az első percekben letámadták ellenfelüket. Szerencsétlenségünkre a 19. percben társától "nagy labdát" kapott a fürge demecseri, amelyet a piros-kékeknek ugyan még sikerült kitornázniuk a 16-oson kívülre. A rövid mentést észlelve az éber Kovács viszont azonnal a helyszínen termett, majd mellel maga elé vette a labdát és "bumm" – kapásból a hazai hálóba bombázott: 1-0. A hideg zuhanyt követően a nézők megelégedésére felpörögtek az események.Ekkor egy kis torlódás alakult ki az ellenfél kapuja előtt. Győri azonban megtalálta a tömegben a labdát és nyomban el is lőtte, amely a demecseri védőről lepattanva a 37. percben szerencsére a vendégek hálójában kötött ki: 1-1. Már javában ketyegett az óra, a nyíregyházi együttes azonban látszólag fejben még az öltözőben ragadt. Sőt a cserék következtében felfrissült vendégek rafináltságát dicséri az a mozdulat, amely során az ellenfél játékosa jobb oldalról begurította a labdát középre, ám a célszemély ezt nem lőtte el - ahogy mindenki várta -, hanem az üres területre érkező Szarvast indította, aki reflexszerűen a hazai hálóba lőtt: 1-2.Ugyanakkor a mieink is érezték a mérkőzés súlyát és igyekeztek hatástalanítani az ellenfelet. Igyekezetüket szerencsére siker koronázta, hiszen a 11-es pont magasságába felívelt Csernyijenko-labdára Győri érkezett és befejelte azt a tétlenkedő demecseri védők felett: 2-2. Jó helyen, jó időben!