Itt az ősz, itt van újra

Bükfürdő - Nyírség-Spartacus: 3-0 A rangadónak méltán nevezhető vasárnapi mérkőzés a Spartacus számára nem igazán az előzetes terveknek megfelelően alakult.
A két élmezőnybeli együttes összecsapását kezdetben már a zord időjárás is beárnyékolta, majd következett a korai büki találat. A pont az "i"-re azonban Lakatos kiállításával került. A céltudatos nyíregyháziakat azonban már a mérkőzés első perceiben alaposan letaglózta a bükiek szöglete, amely bizony beakadt a hálóba. A második félidőre is abban a szellemben léptek pályára, hogy megpróbálják mindenképpen megfordítani az eredményt. Az érthetően ideges piros-kéket még az orkánerejű szél is hátráltatta, így nemhogy egyenlítő találat nem született, a hazaiak még tovább növelték előnyüket. A második játékrészben ugyanis 11-eshez jutott a büki csapat. Sőt a nyíregyháziak - Lakatos kiállításával - triplán hátrányba kerültek a büntetőt tökéletes módon értékesítő házigazdákkal szemben. Ettől a perctől kezdve már túlságosan sok esély nem ígérkezett a nyíregyháziak számára, így a cél már az volt, hogy ne kapjanak még több gólt. Sikerült ugyan kétszer-háromszor a büki háló elé kerülniük, ám ezek csupán helyzeteknek, nem ziccereknek nevezhetőek. Világosan látszott, hogy ezúttal nem terem babér a nyírségiek számára, ráadásul a mérkőzés végén pedig egy harmadik hazai találatot is meg kellett emészteniük. Csalódottságukat ekkor már nem tudták leplezni a fiúk, ám ez a játékképen egyáltalán nem látszott. Ez még nem a világ vége! Vereség ide, vereség oda, a cél ezután is az, hogy a Szpari az élmezőnyben maradjon.