Kosaras diadal

Az idény második mérkőzését játszotta tegnap a Marso-Isobau NYKK NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata. A kezdeti nehézségek ellenére biztos, 104-78 pontos győzelmet arattak.
Kettőből kettő – eddig ez az Isobau mérlege, tegnap este 6 órától ugyanis a Miskolci EAFC ellen is aratni tudott a csapat.
Horváth Imre edző a legjobb ötösével kezdett: az újonc Siska, a már néhány éve NB I-es Herczku, Boczkó és Zácói, és a legtapasztaltabb Krivacsevics. Az első negyed döcögősen ment, a negyedik percben ugyan elhúzott a hazai gárda 11:4-re, de a miskolciak kiegyenlítettek 11:11-re. Felhördült a közönség, amikor az ellenfél csapat megtáltosodott, és 2 ponttal átvette a vezetést, de fiaink nem hagyták magukat, így a kidolgozott helyzetek értékesítésével az első negyedet 26-23-ra megnyertük.
A pár perc szünet után újult erővel támadt a Miskolc, a 12. percben 2 ponttal ismét átvették a vezetést – de a meccsen utoljára. Egy kis szétesés volt tapasztalható ekkor: eladott labdák tömkelege, helytelen passzok, és egy kis lábazás volt megfigyelhető a pályán. Ennek a kavalkádnak köszönhetően Boczkó meg is sérült, pár másodpercre a földön maradt. A 15. perctől nagyon jó volt a hazaiak védekezése, a negyed végéig csak tizenegy egységgel tudták növelni pontjaiknak számát. Krivacsevicsék egy fergeteges félidei befejezést produkáltak, Boczkó sípszó alatt dobta be kosarát a félpályáról; így 51-38-as félidei eredménnyel mehetett a két csapat pihenőre.
A harmadik és negyedik játékrészben tovább brillírozott az NYKK. Folyamatos volt a pontszerzés, a különbség a két csapat között pedig egyre inkább nőtt. Horváth Imre edzőnek a nagy differencia lehetőséget adott arra, hogy a kevésbé tapasztalt játékosokat élesben is kipróbálja különösebb kockázat nélkül. Az ifjak is kitartóak voltak, pontot is dobott mindegyikük. A 37. perc előtti 180 másodperc holtpontot jelentett, ugyanis egyetlen dobást sem tudtak értékesíteni. A bűvös 100 pont azért még így is megvolt Adorján hárompontosa jóvoltából, az utolsó hazai kosarat Márton dobta be.
Horváth Imre edző azt nyilatkozta, hogy bár örül a jó eredménynek, de bőven van még javítanivaló a csapat játékán. Igyekszik a helyi nevelésű fiatal játékosoknak lehetőség szerint több esélyt adni, de ehhez kemény munkára és kitartásra van szükség.