Sporthírek

Nagyszerű győzelem

"Nagyszerű csapatot győztünk le nagyszerű játékkal." - mondta Kis Károly, és máris az öltözőben termett, hogy gratuláljon csapatának a fantasztikus győzelemhez.
Nyírség - Balassagyarmat: 3-0 A házigazda Spartacus ugyan még sok sérültet kénytelen mellőzni, mivel sem Téglásit, Szatkét, Szabó II-t, sem pedig Rubintot nem köszönthette a nagyérdemű. Farkas Krisztiánt pedig úgy tűnik, hogy még egy jó ideig nem láthatjuk viszont - nemhogy a pályán, de még a kispadon sem. A csatár ugyanis nemrégen térdműtéten esett át. Futball-berkekben mindenki presztízsmérkőzésként emlegette a szombat délutáni bajnoki találkozót. Sőt, a presztízs kifejezés mellé még a rangadó jelzőt is társították. Tudniillik a piros-kékek vendégét egy esztendőn át Kis Károly irányította. A rangadó titulust pedig azon oknál fogva érdemelte ki a találkozó, hogy a tabella 4. és az 5. helyezettje vívott "élet-halál" harcot a 3 pont sorsáért. Ilyen előzmények után lépett pályára a két együttes szombaton 13 órai kezdettel. A hazaiak egyből célba vették a balassagyarmati kaput, s már a 10. percben Túróczi fantasztikus bombája révén 1-0-s vezetés mellett támadhatták le a vendég együttest. A végig mezőnyfölényben játszó nyíregyháziak ezután is sorra alakították ki a szebbnél szebb helyzeteket. De a gól valahogy csak nem akart összejönni. Bosszankodtak is emiatt - a pályán belül és kívül is. Az első 45 perc leteltével már mindenki az öltöző felé készülődött, s a pályán lévőkön is látszott, hogy már nagyon mennének a jól megérdemelt pihenőre. Egyetlen perccel ütötte túl az óra a 13.45-öt, amikor is Sápi játékvezető 11-est fújt a mieink javára. Csernyijenko vállalkozott a "tizi" végrehajtására, ám vállalkozó kedve bizonyára alábbhagyott, miután a - bal - irányt remekül elkapó Vámos az oldalvonalon túl öklözte a játékszert. A második 45 perc sem igazán hozott újat, hiszen fordulás után ugyancsak Vámosi birodalma előtt zajlott játék. A piros-kékek helyzetek sokaságát alakították ki, az újabb gól azonban még váratott magára. Az 53. perben viszont Lakatos megelégelte, hogy csapata nem több, mint egy góllal vezet, és rögvest tett is azért, hogy az eredményjelző tábla már 2-0-t mutasson. Társai is "utánaeredtek" és több ízben is megpróbálták utánozni az egyre jobb teljesítményt nyújtó játékost. A kísérletek azonban sorra kimaradtak, egyetlen kivétellel. Ugyanis Bardi fejének köszönhetően a labda ismét megtalálta az ellenfél hálójába vezető utat. A kezdő 11-ben helyet foglaló csatár immár egymást követő 3 mérkőzésen tudott eredményes lenni. A mérkőzés hajrájában ugyan akadtak még helyzetei a házigazdáknak, ezek viszont már nem befolyásolták a végeredményt.