Nyíregyháza-Pécs(2-3)

Sajnos a lelátó avatóünnepségének napján a nyíregyházi futballcsapat nem győztesen vonult le a pályáról.
Már az első percben feltűnt, hogy a pécsiek csak mennek és mennek. A mieink ugyan próbáltak lépést tartani velük, de ez nem nagyon sikerült nekik. Talán ebből is születhetett meg az első vendég találat: 0-1.
Nagy döbbenet a stadion területén - persze a nyíregyházi közönség részéről. Majd mindenki bíztatni kezdte a nyírségieket, akik úgy tűnt kezdenek magukra találni. Kádár Tamás lövése például akár a pécsi hálóban is landolhatott volna, de ugyanúgy megemlíthetném Győri kapufáját is.
A hamar "bekapott" gól mellett azonban egyre inkább kirajzolódott, hogy még a játékvezetővel is küzdenünk kell. Csernyijenko Ruszlan meze valószínűleg megtetszett pályabeli párjának, hiszen folyamatosan le akarta rántani róla. Vagy csak a mezbe kapaszkodott? Mindenesetre a játékvezető jottányi figyelmet sem fordított a köztük zajló csatározásra. Ráadásul! A kosár-, illetve a kézilabdameccsen nem érintik annyiszor kézzel a labdát, mint ezen a mérkőzésen. "Természetesen" a játékvezetőnek ez nem tűnt fel. Sőt! Ennyi földön heverő játékos sem mindennapi esemény - bármelyik színész megirigyelhetné a tehetségüket. Az sem volt semmi, amikor a játékvezető sárga lap helyett pirosat mutatott fel. De legalább már megtalálta a lapgyűjteményét… A "hab a tortán" pedig az első félidő utolsó percében rúgott második vendégtalálat.
Tehát nem éppen rózsás hangulatban tértek a nyíregyháziak az öltözőbe, majd újra a pályára. Egy kis szusszanás után elkezdődhetett a mindent eldöntő 45 perc. Alig telt el pár perc, máris eleredt az eső. "Ez nekünk nem jó!" - hangzott a lelátó felől. Bizony nem, de valószínűleg fent is meghallották, mert azon nyomban kisütött a nap. A kék-fehérek számára is kisütött a nap, amikor Kiskapusi Balázs megszerezte a nyíregyháziak szépítő találatát: 1-2. A remény ismét felcsillant a hazai együttes számára, amikor egy rossz mozdulat következtében elveszettük a labdát és a pécsiek újabb találatot szereztek: 1-3. Vége! - hangoztatták a lelátón helyet foglalók.
A mérkőzés azonban még korántsem ért véget. Ekkor tűnt fel Kocsis István! A tavalyi szezon gólkirálya ismét a pályán!!! A csatár viszont nem igazán tudta visszahozni a mérkőzést csapata számára, sőt a fortuna is elpártolt tőlük. Kétszer is előfordult, hogy a pécsiek kapusa abszolút verve volt, a labda pattogott ide-oda, végül mégis elkerülte a hálót. A furcsa párbaj végén azonban még Csernyijenko Ruszlan betalált a pécsi kapuba - megszerezvén ezzel 8. szezonbeli gólját. Ezzel csupán szépíteni tudott, így 2-3-as végeredmény született.