Barcelona - Panathinaikos: Akár macska az egérrel

A Barcelona egy pici esélyt sem adott a Panathinaikosnak a Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek első fordulójában. Messiék egyszerűen tarthatatlanok voltak, a vége pedig 5-1 lett.
Nem véletlenül a Barcelona az egyik legnagyobb favoritta a Bajnokok Ligájának. Pep Guardiola csapata a nyár alatt csak erősödött és a hétvégi botlás ellenére (hazai vereség a Hecules ellen) nincs rossz formában a katalán csapat. Már az első percben bekkeltek a görögök és csak idő kérdése volt, hogy a Barcelona mikor morzsolja be őket. De ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést a 20. percben egy kapuskirúgásból, amelyet Cissé sarokkal tett tovább Govounak, ő pedig higgadtan a bal sarkot vette célba.

David Villa első BL gólját szerezte a Barca színeiben

David Villa is gólnak örülhetett

De ezzel a találattal meg is ráncigálták az oroszlán bajszát, hiszen Messi két perccel később egalizált. Xavi ismét remek irányítói képességeiről tett tanúságot, kiválóan szolgálta ki az argentint, aki átemelte a kapus felett a labdát. Épp hogy 10 perc lepergett, David Villa köszönt be egy jobb oldali szöglet után. A hajrában Messi két zseniális kényszerítővel egy szalmaszálnyi területen tört be a görögök tizenhatosába, majd kilőtte a jobb alsót. Tzorvas kapus pedig csak tárt karokkal nézte, hogy mi történik.

Messi (középen) még egy tizenegyest is kihagyott

Messi büntetőt hibázott

A második félidőben örömfocit mutatott be a Barcelona, a száz százalékos helyzetből legalább kétszázast akartak csinálni. Messi még a mesterhármast is megszerezhette volna kétszer is. Az 55. percben büntetőt harcolt ki, majd kihagyta, a 78. percben pedig a két oldalsó kapufa is ellene volt, de a kipattanóra odaért Pedro és két méterről nem volt nehéz dolga. Érdekes módon jó öt perccel a meccs vége előtt a katalán szurkolók elkezdték elhagyni a Camp Nou-t, nagy hiba volt, ugyanis Dani Alves a ráadás utolsó percében beállította az 5-1-es végeredményt.