Hatot lőtt a PSV, Dzsudzsák is gólt szerzett

A PSV 6-0-ra verte meg a De Graafschap csapatát a holland Eredivisie második fordulójában, míg az Ajax megszerezte első győzelmét a Vitesse ellen.
A PSV Eindhovan hazai pályán igazi gólparádét rendezett. A legnagyobb hibát a mérkőzés elején a De Graafschap játékosa, Purrel Frankel követte el. Szabálytalankodása után azonnal piros lapot kapott. A tizenegyes mögé Dzsudzsák Balázs állt oda és magabiztos lábbal értékesítette is. A svéd csatár, Ola Toivonen ezután zsinorban 3 gólt szerzett, egyet a 25., egyet a 47., és egyet az 55. percben. Majd később Nordin Amrabat és Ibrahim Afellay tette fel az i-re a pontot. Ezzel a győzelemmel a PSV vezeti a tabellát jobb gólarányával a Nijmegennel szemben.

Dzsudzsák tizenegyesből volt eredményes

Dzsudzsák magabiztosan büntetett

Az Ajax is megszerezte első győzelmét a szezonban, habár a mérkőzés kezdetén nem erre számítottunk volna, hiszen a Vitesse már rögtön két góllal vezetett a 26., illetve a 37. percben, Davy Proper és Jan Vertonghen által. Majd Gregory van der Wielnek sikerült 2-1-re felhoznia az állást körülbelül 3 perccel később. Eztuán Marco van Ginkel kiegyenlített, kicsivel a félidő vége előtt, majd 2 perccel az újabb kezdés után Siem de Jong belőtte a harmadik gólt, majd Vurnon Anita a negyedik gólt, így az állás, 4-2 volt az Ajaxnak.
A tavalyi bajnok Twente nagyon beragadt, két forduló után 2 ponttal a tabella 14. helyén áll.